Content Marketing

Mine – pionier content marketingu

20-05-2014 | IDEA

Konsorcjum Lexus, Time i American Express Publishing wystartowało z nową, intrygującą inicjatywą. O ile o personalizacji produktów mówi się dużo i namiętnie, o tyle kluczowe z punktu widzenia konsumenta jest jakość i odpłatność z tytułu świadczenia danej usługi.

W przypadku wspomnianego konsorcjum – jakość treści zapewniają wydawcy: Time i American Express Publishing, zaś współpartycypatorem kosztów jest luksusowa marka samochodowa Toyoty – Lexus.

Pomysł bazuje na bezpłatnym dostarczaniu tekstów z publikowanej prasy w oparciu o wyselekcjonowane marki-tytuły wydawnicze. A wybór jest szeroki: Time, Sports Illustrated, Food & Wine, Real Simple, Money, InStyle, Golf, i Travel + Leisure. Efektem scalenia artykułów jest autorski magazyn czytelnika o charakterystycznej nazwie inicjatywy “Mine”. Projekt wystartował w 2010 roku.

Rys 1. Magazyn Lexusa - zagregowany content marketing

Rys 1. Magazyn Lexusa – zagregowany content marketing

Dla podniesienia prestiżu magazyn jest dystrybuowany w limitowanej wersji. Do rąk czytelników trafia tylko 31.000 egzemplarzy drukowanej wersji oraz 200.000 elektronicznych kopii dostarczanych klientom w odstępie 2 tygodni. Wersja drukowana magazynu liczy 36 stron, a jej siłą – istotną z punktu widzenia marketera – jest oferta reklamowa dostosowana do lokalizacji każdego odbiorcy-czytelnika. Dzięki znajomości odpowiedzi czytelników na 4 kluczowe pytania – w tym miejsce zamieszkania i preferowany smak – reklamodawcy dostają oręż w walce o klienta.

Lexus dostrzegając potencjał drzemiący w tej formie reklamy – nie bez znaczenia pozostawał profil czytelnika i sama oferta limitowana budująca prestiż przedsięwzięcia – w każdym wydaniu umieszcza 4-stronicową ulotkę wspierającą wprowadzenie na rynek nowego modelu Lexusa.

Wsparciem dla wersji papierowej i elektronicznej wersji jest możliwość otrzymywania powiadomień (aktualności i informacje o charakterze rozrywkowym), personalizowane widgety i mobilne aplikacje wykorzystujące kanały RSS.

Więcej na: www.timecmg.com/mine
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »