Otwarta karta

15-12-2016 | IDEA

OurNotes to platforma, która daje dostęp pacjentowi do jego dokumentacji medycznej i umożliwia wzbogacanie ją o ważne notatki.

Bardzo wielu pacjentów narzeka na to, że nie mogą mieć wglądu do swojej dokumentacji medycznej, przez co nie zawsze są w stanie zapamiętać wszystko, co chcieliby powiedzieć lekarzowi.

Wyraźnie widać, że ludzie potrzebują wglądu do swoich papierów oraz możliwości wprowadzania w nich małych zmian. Pomogłoby to w całym procesie leczenia i ułatwiało diagnozy.

Wolny dostęp

OurNotes to część wielkiego systemu OpenNotes wprowadzonego już w kilka stanach w USA. Program ma na celu dać możliwość pacjentom przeczytanie swojej dokumentacji medycznej w Internecie oraz poprawić kontakt pomiędzy nimi a lekarzami.

Od 2012 roku, czyli wprowadzenia OpenNotes inicjatywa cieszy się ogromną popularnością. Wgląd do historii choroby oraz możliwość umieszczania swoich notatek doceniają w szczególności osoby przewlekle chore, które często zapominają o tym, o czym chcą porozmawiać z lekarzem podczas wizyty.

Mogą oni umieszczać w specjalnej aplikacji swoje spostrzeżenia oraz obserwacje, co ma pomóc w ich późniejszym leczeniu.

Program ma duże szanse na rozrośnięcie się i udostepnienie wszystkim amerykańskim pacjentom wglądu do ich karty medycznych.

Na podstawie: www.bidmc.org

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »